Kam dál:

Reality:

  • Obecná nabídka nemovitostí ze všech koutů republiky na Reality.name
  • Nejlepší Bydlení vám zajistí většinou pouze dobrá realitní kancelář, pokud se v dané lokalitě nevyskytujete často.
  • Exekuce nemovitostí se dá dnes relativně lehce vyřešit s profesionály.

  • Výkup nemovitostí je jednou z variant pokud potřebujete opravdu rychle hotovost.

Domy:

  • Než jezdit do ciziny zkuste najít ubytování na Chaty a chalupy a strávit dovolenou v Čechách a nebo na Slovensku.
  • Inzerujte efektivně Prodej domů


Vodní nádrž Hracholusky

 Přehrada pojmenovaná po jedné z obcí na břehu vodní nádrže Hracholusky je významným rekreačním centrem v Plzeňském kraji. Leží na hranicích okresů Plzeň-sever a Tachov a má rozlohu cca 490 hektarů. Břeh má délku cca 50 km. Jezdí sem jak vlak tak autobus, je možné samozřejmě použít osobní automobil. Jsou zde dva mosty jeden silniční a druhý železniční. Z Plzně je vodní nádrž vzdálena cca 20 km.

Kolem přehrady je několik kempů. V létě zde jezdí parník, další zábavou je např. koupání, jízda na vodních lyžích nebo rybaření. Do přehrady vtéká a vytéká řeka Mže. Maximální hloubka pak je 31 metrů a šířka 270 m.

Hlavní centra pro bydlení z hlediska popularity jsou Hracholusky, Butov, Rájov, Těchoděly, Vranov.

Analýza nemovitostí

Zdejší oblast je vnímána jako rekreační a proto si zde zejména Plzeňané, ale i např. Pražáci ci Karlovaráci pořizují chaty nebo chalupy. Je zde kolem 2500 chat, chalup a dalších nemovitostí k rekreačním účelům. Je zde několik chatových osad a rovněž v obcích kolem nádrže je v nabídce mnoho rodinných domů, chat a chalup. Cenový vějíř je široký jak jen může být od jednoduchých chat, které stojí do 200 tisíc, další pak od 500-800 tisíc a další cenová úroveň je nad milion Kč a další pak nad dva miliony.

Se změnami, které přinesl nový občanský zákoník je třeba, aby se zájemce o koupi informoval jak je chata či chalupa dostupná, komu patří příjezdová cesta a přes čí pozemky se k chatě dostane. Mnoho chat také bylo postaveno na cizích pozemcích což často znamená, že chata patří majiteli pozemku (dle NOZ) a proto je třeba si vše právně ohlídat. Mnoho pozemků patří obcím a Lesům ČR.

V obcích v celém okolí přehrady je mnoho typických vesnických domů, často ve stavu, které potřebují rekonstruovat. Takové se prodávají obvykle kolem půl milionu Kč. Opravené domy pak stojí nad milion Kč i několik milionů.

Pokud chcete koupit nebo prodat dům, chatu, chalupu v této lokalitě, naši profesionální makléři vám rádi pomohou s realizací celého záměru. Obraťte se na nás s důvěrou zdejší trh známe velmi dobře.

 

Více článků z kategorie PoradnaKontakt: info@reality-plzen.eu

Vyhledávání reality v Plzni:

 

Pronájem bytu