Kam dál:

Reality:

  • Obecná nabídka nemovitostí ze všech koutů republiky na Reality.name
  • Nejlepší Bydlení vám zajistí většinou pouze dobrá realitní kancelář, pokud se v dané lokalitě nevyskytujete často.
  • Exekuce nemovitostí se dá dnes relativně lehce vyřešit s profesionály.

  • Výkup nemovitostí je jednou z variant pokud potřebujete opravdu rychle hotovost.

Domy:

  • Než jezdit do ciziny zkuste najít ubytování na Chaty a chalupy a strávit dovolenou v Čechách a nebo na Slovensku.
  • Inzerujte efektivně Prodej domů


Rokycany: analýza nemovitostí

Rokycany jsou okresním městem v Plzeňském kraji. Leží cca 17 km na východ od Plzně. Patří mezi nejstarší města v Čechách a má tedy velmi bohatou minulost. Město leží v Rokycanské kotlině na soutoku Holoubkovského potoka a říčky Klabavy. A je obklopeno lesy a přírodou.

Katastrální výměra je 31 km2 a žije zde 14 tisíc obyvatel. Rokycany se dělí na čtyři části a sice: Střed, Plzeňské Předměstí, Nové město, vesnice Borek.

Lokality:

Střed: to je především historické centrum Rokycan, které bylo prohlášeno za památkovou zónu. Je zde mnoho historických a veřejných budov s bohatou minulostí.

Nové město: to je sever, východ, jih kolem Středu Rokycan a rozrůstalo se s tím jak přibývali obyvatelé města. Typické oblasti jsou:  "Práchovna" - jihovýchodní Rokycany na břehu Klabavy. Většinu této části tvoří několik průmyslových objektů a kolonie levných nájemních domů pro místní pracovníky z počátku 20. století. Dále  "Páclovna" tvořená rodinnými domy leží na východním okraji Rokycan na  cestě do Prahy.

Osecký vrch je na severu podél silnice do obce Osek. Tvoří ji především občanská vybavenost Rokycan. Velká nemocnice. Kolem ní velké parky pokrývající okolní svahy: Husovy sady,  Kalvárie a také obří sportovní a oddychové centrum: krytý plavecký bazén, koupaliště a fotbalový stadion.

Jižní předměstí je jak již název napovídá  na jih a sice od železnice Praha-Plzeň. Skládá zejména ze sídlišť  postavených v  50. a 70 letech minulého století a dále průmyslových zón.. Jsou zde také kasárna postavená v roce 1933 které se staly součástí sídliště a zóny na přelomu století.

Plzeňské Předměstí je tvořeno obytnými a rodinnými domy a leží na západ. Jde o prestižní lokalitu.

Borek leží na východ od Rokycan a jeho hlavní dominantou je Borecký rybník,který slouží k volnočasovým aktivitám.

Občanská vybavenost

Je zde zastávka železniční stanice Praha- Plzeň. Je zde velká nemocnice. Je zde mateřská škola, 4 základní školy, střední škola a učiliště. Najdeme zimní, letní stadion, hřiště na streetball , tenis, squash, basketbalovou a házenkářskou halu, bowling venkovní a krytý bazén. Je zde napojení na dálnici D5. Je zde autobusové nádraží a MHD.

Analýza nemovitostí

V nabídce je široká paleta bytů, domů pozemků v celku široké cenové škále a dá se říci, že si každý může vybrat podle svého vkusu a peněženky.

Byty 1+1 se pohybují v relaci od půl milionu až k 750 tisícům Kč nejčastěji. Závisí na lokalitě, typu vlastnictví, materiálu, patře atd. Byty 2+1 začínají pod jedním milionem cca 800 tis. Kč až 1,3 mil. Kč. Byty 3+1 koupíte od 1,1 mil až po 1,3 mil. Kč.

Rodinné domy stojí obvykle mezi 2-3 mil. Kč, Dají se pořídit i levněji, nicméně vyžadují investice.

Pozemky ke stavbě pro bydlení se dají pořídit i pod 1000 Kč za metr ačkoli ne mnoho. Obvyklá cena je 1000-1400 Kč/m2.

Více článků z kategorie PoradnaKontakt: info@reality-plzen.eu

Vyhledávání reality v Plzni:

 

Pronájem bytu