Kam dál:

Reality:

  • Obecná nabídka nemovitostí ze všech koutů republiky na Reality.name
  • Nejlepší Bydlení vám zajistí většinou pouze dobrá realitní kancelář, pokud se v dané lokalitě nevyskytujete často.
  • Exekuce nemovitostí se dá dnes relativně lehce vyřešit s profesionály.

  • Výkup nemovitostí je jednou z variant pokud potřebujete opravdu rychle hotovost.

Domy:

  • Než jezdit do ciziny zkuste najít ubytování na Chaty a chalupy a strávit dovolenou v Čechách a nebo na Slovensku.
  • Inzerujte efektivně Prodej domů


Plzeň 2 – Slovany: analýza nemovitostí

Popis lokality

Slovany, které se spolu s Plzní Bory řádí k nejžádanějším plzeňským lokalitám z hlediska bydlení. Leží na jihovýchodním cípu města, na severu je hranicí Hlavní nádraží ČD a na západě její hranice kreslí řeky Radbuza a Úhlava. Řeka Úslava pak zčásti na východě. Slovany tvoří tyto místní části: Božkov, Doudlevce (část), Hradiště, Koterov, Lobzy (část) a Východní předměstí (část). Výměra Slovan je přes 1600 hektarů a trvalý pobyt zde má více než 35 tis. obyvatel. Za sousedy mají Slovany Plzeň3-4 a Plzeň 8.

Díky tomu, že se Slovany rozvíjejí již po staletí je zde mix všech možných staveb a stylů, což dává lokalitě na pestrosti a ucelenosti. Nejen historický chrám sv. Mikuláše, kostel u Ježíška, secesní kostel P. Marie Růžencové, staleté činžovní domy jsou doplněny cihlovými bytovými sídlišti z 50-60 let, které jsou doplněné nemnoha paneláky a v lokalitách na Bručné, na Čechurově a na Světovaru vilovou zástavbou. V posledním deseti letech zde bylo dokončeno mnoho novostaveb a developerských projektů, takže realitní trh se neustále vyvíjí a doplňuje.

Skladba obyvatel je různorodá, starší generaci, která se zasloužila o udržovaný a pěkný vzhled Slovan doplnili mladé rodiny i přistěhovalci, kteří pracují v blízkým podnicích a továrnách

Vybavenost

Z hlediska praktického se v lokalitě nachází veškerá občanská vybavenost plus mnoho atraktivních oblastí, které život zde dělají příjemným a téměř idylickým.

Především Slovany nabízí mnoho odpočinkových zón:  Lesopark Homolka, Papírenský park a Hradiště jsou ideální příležitostí k procházkám, sportu, odpočinku, venčení domácích mazlíčků.

Je zde plavecký bazén, sportovní klub, hala Lokomotiva

Z hlediska vzdělávání má lokalita mnoho školek, 6 základních škol, 3 gymnázia

Je zde zdravotní středisko

Nákupní příležitostí je mnoho, včetně nákupní galerie. Jsou zde bary, restaurace, zábavní park.

Dopravní obslužnost je výborná, hl. dopravní spojnice Nepomucká a Slovanská ul.,na Nám M. Horákové končí tramvaj, jezdí sem dvě ze čtyř tramvajových linek, jezdí zde trolejbus, autobus.

Pracovní příležitosti nabízí např. Likérka Božkov,

Jaká je situace na trhu s byty?

Zájem o pronájem bytů je v této oblasti stabilní se stabilními cenami

Pronájem bytu 1+1 vyjde na 7.000 Kč. 2+1 na 8.000 a 3+1 do 10.000 Kč

Byty na prodej začínají na 20.000 Kč/m2, cenové rozpětí 1,0-1,9 mil. Kč. U novostaveb se mohou vyšplhat až ke 40.000 Kč/m2

Vily, rodinné domy nebo činžovní domy jsou oceňovány individuálně.

Pozemků je volných velmi málo a patří v Plzni k těm nejdražším.

Z hlediska bytů ať už k pronájmu nebo ke koupi se zájem soustředí na ulice Liliová, Chválenícká a v jejich blízkosti. Oblíbená je Francouzká třída.

 

 

Více článků z kategorie PoradnaKontakt: info@reality-plzen.eu

Vyhledávání reality v Plzni:

 

Pronájem bytu