Kam dál:

Reality:

  • Obecná nabídka nemovitostí ze všech koutů republiky na Reality.name
  • Nejlepší Bydlení vám zajistí většinou pouze dobrá realitní kancelář, pokud se v dané lokalitě nevyskytujete často.
  • Exekuce nemovitostí se dá dnes relativně lehce vyřešit s profesionály.

  • Výkup nemovitostí je jednou z variant pokud potřebujete opravdu rychle hotovost.

Domy:

  • Než jezdit do ciziny zkuste najít ubytování na Chaty a chalupy a strávit dovolenou v Čechách a nebo na Slovensku.
  • Inzerujte efektivně Prodej domů


Mikroregion Nepomucko: analýza nemovitostí

Tento mikroregion vytvořený kolem města Nepomuku je charakteristický historií, malebností a památkami, přírodou, kde na vás dýchne atmosféra klidu a pohody, která je tak vzdálená současnému modernímu způsobu života. Jde o vyhledávaný turistický cíl.

Proto je tata oblast vyhledávaná zejména k rekreaci a volnočasovým aktivitám, neboť absence podnikatelů a investorů znamená méně pracovních míst a stěhování lidí za prací do Plzně, která je od Nepomuku vzdálená kolem 35 km.

To, ale Plzeňanům nebrání pořizovat si v mikroregionu chaty a nebo chalupy a trávit tam chvíle odpočinku.

V samotném mikroregionu je v současné době sdruženo kolem třicítky obcí s necelými 15 tis. Obyvateli. Cílem tohoto sdružení je zejména podpora cestovního ruchu spojených zejm. se jménem sv. Jana Nepomuckého jednoho z českých patronů, který se v Nepomuku narodil.

Nepomuk samotný má 4 tis. Obyvatel a katastrální výměra je 12,78 km2. Celý mikroregion Nepomucka zabírá téměř třetinu katastru okresu Plzeň – jih.

V mikroregionu je několik přírodních rezervací a parků v průběhu roku se koná mnoho společenských a kulturních akcí.

Občanská vybavenost

V Nepomuku, který je obcí s rozšířenou působností jsou k dispozici veškeré důležité úřady, je zde pošta, mateřská i základní školy. Je zde zdravotnické zařízení, policie, banky, široké spektrum obchodů, restaurací a služeb. Je zde knihovna a veřejný internet. Je zde tenisový kurt, skatepark, sportovní hala, koupaliště, u Nepomuka je populární Nový rybník, kde tráví léto mnoho vodomilných spoluobčanů. Mikroregion je plný stezek pro pěší a cyklisty.

Dopravní infrastruktura

Je dobrá pouze ve větších obcích typu Nepomuk nebo Spálené Poříčí. Jezdí zde autobusy a je zde železniční spojení na Plzeň.

Analýza nemovitostí

Vzhledem k menší rozloze zde nabídka zejm. bytů není veliká. Byty stojí kolem +/- 20. tis. Kč/m2. Např. starší cihlový byt 3+1 veliký kolem 70 m2 se prodává pod milion Kč cca 950.tis.Kč. Novostavby se pak prodávají za cca 1,5-1,8 mil ve velikosti 3-4+1.

Domy k rekonstrukci, které se hodí k přestavbě na chatu nebo chalupu se v Nepomuku prodávají od půl milionu Kč výš, obyvatelné za 1,2-1,3 mil. Kč. Luxusnější rodinné domy začínají na hranici dvou milionů Kč. V okolních obcích je další široká paleta nabídky rodinných domů ve všech cenových kategoriích.

Pozemků na prodej je v Nepomuku relativně málo rovněž tak v nejbližším okolí. Ceny pozemků pro bydlení se pohybují mezi 600-800 Kč/m2, v širším okolí Nepomuku pak je nabídka opět pestrá a obvykle je z čeho vybírat.

Pokud hledáte nebo prodáváte byt, dům, pozemek, chatu, chalupu v této oblasti, naši profesionální makléři vám rádi pomohou s výběrem a zdárným uzavřením celé transakce.

Více článků z kategorie PoradnaKontakt: info@reality-plzen.eu

Vyhledávání reality v Plzni:

 

Pronájem bytu