Kam dál:

Reality:

  • Obecná nabídka nemovitostí ze všech koutů republiky na Reality.name
  • Nejlepší Bydlení vám zajistí většinou pouze dobrá realitní kancelář, pokud se v dané lokalitě nevyskytujete často.
  • Exekuce nemovitostí se dá dnes relativně lehce vyřešit s profesionály.

  • Výkup nemovitostí je jednou z variant pokud potřebujete opravdu rychle hotovost.

Domy:

  • Než jezdit do ciziny zkuste najít ubytování na Chaty a chalupy a strávit dovolenou v Čechách a nebo na Slovensku.
  • Inzerujte efektivně Prodej domů


Mikroregion Kralovicko

Tato oblast se nachází v okresu Plzeň-sever v jeho severovýchodní části a jeho členy je 23 obcí z lokality. Zaujímá ploch 26 tisí hektarů a je vymezen řekami Berounkou, Střelou a Javornicí. Kralovice jsou od centra Plzně vzdálené 35 km.

Cílem mikroregionu je zachování přírodního potenciálu a rozvoj turistického ruchu. Proto je tato lokalita vhodná především pro koupi rekreační nemovitosti, chaty, či chalupy..Ale i lidé, kteří si zde koupí rodinný dům či byt mohou využít zdejší krásné přírody a dojíždět za prací např. do nedaleké Plzně.

Hlavním lákadlem pro bydlení v regionu je především příroda. Lze zmínit, že jsou zde skvělé přírodní parky Rohatiny, Hřešihlavská, Horní Berounka a Horní Střela, včetně hlubokého kaňonu řeky Střely, obří kameny Bába a Dědek u obce Žihle, dále Odlezelské jezero nebo nejhojnější výskyt tisu v přírodě v rezervaci Dubensko nad soutokem řek Berounka a Javornice. V regionu je 6 značených turistických cest. Dále je zde mnoho cyklostezek a rozvíjí se stezky pro koně, které vedou až do Německa.

Nelze nezmínit mnoho kulturních a historických památek. Celorepublikový význam má románksý kostel v potvorově. Je zde několik zříceni hradů u Berounky a dále je zde mnoho církevních památek.

Historické i současné centrum mikroregionu je v Kralovicích, které má cca 3,5 tisíce obyvatel a leží v katastrálním území o velikosti 40 km2.

Jde o obec z 12. Stol a je zde opravdu mnoho historických, zejména barokních domů, jsou zde dvě náměstí, kostel Petra a Pavla, zámek, fara a další.

Občanská vybavenost

Z hlediska občanské vybavenosti jsou zde úřady jelikož jde o obec s rozšířenou působností, je zde mateřská škola, ZŠ vyššího stupně, ordinace praktika i zubaře, domov důchodců, knihovna, kino, koupaliště a hřiště na fotbal či tenis nebo volejbal nebo nedaleké minigolfové hřiště.

Analýza nemovitostí

Ceny starších bytů se cenově pohybují v rozmezí 14-20 tis. Kč/m2 s tím, že větší byty jsou výrazně po přepočtení na metry čtvereční levnější. Např. byty 2+1: 750-850 tis. Kč. Větší začínají na 900 tisících Kč. Novostavby se prodávají za ceny kolem 24 tisíc Kč na metr čtvereční. Rodinné domy k rekonstrukci např. na chatu a nebo chalupu začínají na půl milionu Kč. S lehkými opravami koupíte dům za cca 1,7 mil. Kč Domy k nastěhování stojí 2-3 mil. Kč. Pozemky v nabídce pro výstavbu příliš nejsou, pokud ano pak se ceny pohybují pod 1000 Kč/m2 tj. 500-900 Kč/m2. S velikostí obce pak ceny o něco klesají rovněž tak nabídka.

 

Více článků z kategorie PoradnaKontakt: info@reality-plzen.eu

Vyhledávání reality v Plzni:

 

Pronájem bytu